background

Biyografi

Elif Şahin — Biyografi

Haziran 2018
Image
Fotoğraf: Felix Broede

Elif Şahin piyanoya sadece onüç yaşında başlamasına rağmen, uluslararası alanda kendini profesyonel piyanist olarak kabul ettirmeyi başarmıştır. Solo piyanist olarak yoğun konser çalışmalarının yanı sıra oda müziği piyanisti olarak Güney Almanya Radyosu (SWR) ve Deutschlandradio için radyo yayınları da yapmıştır. Elif Şahin, Ludwigsburg, Mecklenburg-Vorpommern ve Schleswig-Holstein festivallerine ve Stuttgart Liederhalle’de konserler vermek üzere davetler aldı. Bunların yanı sıra Hollanda, Japonya, Antalya Uluslararası Piyano Festivali, Ankara ve İstanbul’da konserler verdi. Ayrıca, Japonya, Almanya ve Türkiye’de düzenli olarak ustalık sınıflarında ve hala Stuttgart Müzik Akademisi’nde dersler vermektedir.

“Müzisyen bir ailede dünyaya gelen Elif Şahin, klasik ve romantik dönem piyano repertuarını ana odak olarak almış olup, Barok’tan çağdaş müziğe uzanan geniş bir yelpazede repertuara sahiptir.”

Elif Şahin, sadece üç yıl piyano dersi aldıktan sonra, ünlü Fransız piyanist Lazare Lévy’nin öğrencisi olan ünlü pedagog Prof. Kamuran Gündemir’in başkanlığındaki Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı üstün yetenekli piyanistler sınıfına kabul edildi. Bu sınıfta Avrupa piyano geleneğinin teknik temelleri ile eğitim alan Elif Şahin, ardından çalışmalarını Almanya’da, Mannheim ve Trossingen Müzik Akademileri’nde ve ardından Prof. Cornelis Witthoefft ile Stuttgart Müzik Akademisi’nde sürdürdü. Aldığı burslar arasında Almanya Akademik Değişim Servisi (DAAD) bursu bulunmaktadır.

Müzisyen bir ailede dünyaya gelen Elif Şahin, klasik ve romantik dönem piyano repertuarını ana odak olarak almış olup, Barok’tan çağdaş müziğe uzanan geniş bir yelpazede repertuara sahiptir. Stuttgart Hugo Wolf Akademisi tarafından düzenlenen Uluslararası Lied Yarışması’nda birincilik ödülünü almanın yanında, Thomas Wiese ödülüne ve Hollanda’da yapılan Vocallis Festivali’nde yine birincilik ödülüne sahiptir.

Elif Şahin'in biyografisini indirin

TÜRKÇE BİYOGRAFİYİ İNDİRPDF

veya diğer dillerde indir

Biyografi — İndir

Elif Şahin’in biyografisini kendi dilinizde indirmek için aşağıdaki ilgili linke tıklayın. Başka sorunuz varsa Elif Şahin ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Biyografi (TR)
PDF İndir
Türk
Biography (EN)
Download PDF
Biografie (DE)
PDF Herunterladen
Biographie (FR)
Télécharger le PDF
バイオグラフィー (JP)
PDF をダウンロード
传 (CN)
下载PDF